Ekonomika provozů

26.01.2020

Máte dobrou restauraci, kvalitního kuchaře který umí vařit, ale přesto vám na konci měsíce nezbývá tolik, kolik by jste si přesdstavovali?

Možností, proč tomu tak je je několik.

Abychom zjistili příčinu, navrhuji udělat kompletní audit provozu.

Před samotným auditem doporučujeme realizovat mystery shopping. Poznáme tak provoz z pohledu zákazníka. Následně se podíváme na provoz zevnitř.  Překvapivě často je problém právě v zaměstnancích, ať už jde o úmysl, neznalost či nedbalost.

Stále nás také překvapuje, jak často je celkově špatně provedena cenotvorba - od nákupu surovin, přes náklady na energie a zaměstnance až k finální ceně pro zákazníka. Při gastro auditu se zaměřujeme na celkovou ekonomiku provozu.

Výstupem gastronomického auditu je seznam zjištěných problémů a konkrétní návrhy a doporučení vedoucí k jejich odstranění. Realizaci opatření můžeme ponechat na Vás nebo Vám pomoci díky službě externí provozní - v takovém případě aktivně dohlížíme nad celým ozdravným procesem několik dnů, týdnů či měsíců. V případě potřeby pomůžeme i s personálem skrze školení kuchařů a číšníků.

Ze zkušenosti se investice vložené do gastronomického auditu vrátí zpravidla do 2-3 měsíců od realizace opatření - pokud si tedy majitel či provozní nechají poradit.

V případě zájmu, nás neváhejte kontaktovat.